BIP Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Elblągu

Europejski Tydzień Szczepień 2017

              W dniach 24-30 kwietnia 2017 roku obchodzony będzie XII Europejski Tydzień Szczepień. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień to „Vaccines work" - Szczepienia działają".

                   Tydzień ten to kampania zachęcająca do bliższego zapoznania się z tematyką szczepień i podnosząca zaufanie publiczne w społeczeństwie, zwłaszcza w grupach osób kwestionujących konieczność i bezpieczeństwo szczepień. Głównym celem akcji jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagą na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia.

             Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu czynnie włącza się w działania promujące szczepienia oraz podkreślające ich rolę w zapobieganiu chorobom i ratowaniu ludzkiego życia. Także w bieżącym roku podjęte zostaną działania informacyjno – edukacyjne, prowadzone we współpracy m. in. z lokalnymi mediami, nakierowane na zwiększenie społecznej świadomości w zakresie znaczenia szczepień dla zdrowia i życia mieszkańców powiatu elbląskiego.