BIP Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Elblągu

Skorzystaj z możliwości stworzenia lokalu bez papierosa

 

            Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu realizuje Program Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce. Celem tych działań jest zachęcenie właścicieli lokali gastronomicznych na terenie Miasta Elbląga oraz Powiatu Elbląskiego do skorzystania z projektu kampanii społecznej LOKAL BEZ PAPIEROSA, stworzony przez stowarzyszenie MANKO. Kampania ma na celu ułatwienie możliwości wyboru, poprzez promocję miejsc, gdzie albo obowiązuje całkowity zakaz palenia, albo są wydzielone prawdziwe sale dla niepalących. Z takich miejsc korzystają chętnie sami palacze, którzy również lubią i mają prawo zjeść posiłek w "niezadymionej atmosferze", umówić się na randkę w pachnącej herbaciarni, czy zabrać całą rodzinę do cukierni bez obaw, że zaraz przesiąknie się nieprzyjemnym dymem, czy będzie się zmuszonym wdychać wraz
z zapachem aromatycznej kawy papierosowy dym. 

 Organizowana kampania ma na celu propagowanie miejsc wolnych od dymu nikotynowego oraz poszanowanie praw osób niepalących, w tym dzieci. Lokale decydujące się na wprowadzenie całkowitego zakazu palenia lub wydzielenie zamkniętych stref dla palaczy, dołączają do sieci Lokali Bez Papierosa.

       W Polsce dzięki kampanii społecznej Lokal Bez Papierosa istniej już 600 lokali,
w których obowiązuje zakaz palenia. Na niżej podanej stronie internetowej znajduje się mapa z miejscowościami, gdzie znajdują się lokale wolne od dymu tytoniowego.

       Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Elblągu zachęca do skorzystania z tej możliwości ochrony zdrowia korzystających klientów z lokali gastronomicznych na terenie Miasta Elbląga oraz Powiatu Elbląskiego.

Informacje dotyczące dołączenia do grupy Lokali Bez Papierosa znajdują się

na stronie internetowej www.lokalbezpapierosa.pl.